Gadżety firmowe – najpopularniejsze metody ich zdobienia

gadżety firmowe
gadżety firmowe

Reklamowe upominki to niezwykle rozległa kategoria produktów, do której zalicza się między innymi długopisy, kubki, notesy, koszulki czy parasole. Kluczowym ich elementem jest znajdujące się na ich powierzchni logo danej firmy, które przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności przedsiębiorstwa i utrwalenia jego pozytywnego wizerunku w oczach kontrahentów. Dodatkowo, na reklamowym gadżecie znaleźć może się także nazwa firmy, jej slogan reklamowy, czy ciekawa, przykuwająca wzrok grafika. Do zdobienia takich produktów wykorzystywane są rozmaite metody. Poniżej krótki opis najpopularniejszych z nich.Gadżety firmowe zdobi się między innymi z wykorzystaniem metody, jaką jest sitodruk. Technika ta znajduje zastosowanie wyłącznie w przypadku płaskich powierzchni. Doskonale sprawdza się ona w przypadku wszelkiego rodzaju tekstyliów takich, jak t-shirty, bluzy, czapki czy parasole. Bardzo efektownie prezentują się produkty ozdobione z pomocą specjalnych farb 3D, które sprawiają, że nadruk nabiera trójwymiarowego charakteru. Do zalet tej metody zaliczyć można między innymi dużą powierzchnię nadruku oraz możliwość mieszania kolorów w systemie Pantone. Niezbędnymi akcesoriami są tu klisza oraz matryca.

Dużą popularnością cieszą się także gadżety firmowe ozdobione tampodrukiem. Technika ta znajdzie zastosowanie w przypadku niemalże dowolnej powierzchni i kształtu. Farba przenoszona jest tutaj na wybrany przedmiot przy pomocy specjalnego tamponu. Opisywana metoda pozwala na stworzenie nadruku składającego się z maksymalnie 4 kolorów. Tampodruk najczęściej stosuje się w przypadku breloków, długopisów, zegarków oraz zapalniczek. Głównymi zaletami techniki są: wysoka precyzja, możliwość mieszania kolorów w systemie Pantone, duża wydajność oraz niska cena. Niezbędne akcesoria to klisza, matryca oraz urządzenie drukujące.

gadżety firmowe dekoruje się również z wykorzystaniem termotransferu. Metoda ta polega na drukowaniu logo sitodrukiem na specjalnym papierze, przycięciu go i przeniesieniu na gorąco na wybrany przedmiot.